Vefa Konutları 2. Etap Tapu Dağıtım ve Nazmi Akpınar Camii açılış Töreni

HADIMKÖY VEFA KONUTLARINDA İKİNCİ ETAP TAPU SEVİNCİ

ve

NAZMİ AKPINAR CAMİİ AÇILIŞ TÖRENİ

 

 

Yapımını tamamlanan 720 daireli VEFA Konutları’nın 2. Etap tapuları 04 Ağustos 2017 tarihinde yapılan görkemli bir törenle hak sahiplerine teslim edildi.

 

Tapu dağıtımı için düzenlenen törende aynı zamanda site içerisinde 850 metrekare alan üzerine kurulu bin kişi kapasiteli Nazmi Akpınar Camii'nin açılışı da gerçekleştirildi. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı'nın öncülüğünde çok sayıda vatandaşın katıldığı törende ilk olarak kurban kesildi.

  

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın seçim vaatleri arasında yer alan VEFA Konutlarının ilk etabına ait tapu dağıtım töreni Nisan ayında yapılmıştı. Selamlama konuşmalarının ardından, 2'inci Etabı'nın tapularını almaya hak kazanan vatandaşlar, tapularını Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın elinden aldılar.

 

Belediye Başkanı Haşim Baltacı, "Gördüğünüz gibi burada hayat başladı. Özellikle okulların açılacağı yeni döneme kadar hak sahipleri yoğun bir şekilde evlerine geliyorlar ve evlerini şenlendiriyorlar. Dolayısıyla her yönüyle tamam diyebileceğimiz bir proje. Sosyal donatıları, ibadet, sağlık, eğitim, pazar ve gençlik merkezleriyle burada tam anlamıyla bir yaşam var. Bu yaşamın hayata geçmesi için büyük gayret sarf ettik, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

"Kişiye özel ödeme imkânı"

 

Başkan Baltacı sözlerine şöyle devam etti: "Buradan konut sahibi olmak isteyen herkes kendi imkanlarını oluşturabiliyor. Birtakım görüşmeler yaparak kredi imkanları elde edilebilir. Tüm bunların dışında yönetim olarak da Akpınar Yönetimi kişiye özel seçenekler oluşturdu. Bu kişiye özel seçeneklerde ödeme gücü içerisinde 10 yıla varan vade ve peşinat seçenekleri mevcut. Her türlü kolaylık vatandaşlara sunuldu."

 

Tapularını alan vatandaşlar, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi.

15 yıl sonra ev sabini olduğunu söyleyen Komiser Murat Ergül, "İlk evim, çok mutluyum bir yuvam olduğu için. Daha önce maddi zorluklardan dolayı ev sahibi olamamıştım. Bu projeyi duydum memurlara yönelik ve kayıt yaptırdım. 50 bin peşinat verdim her yıl 200 lira artacak. İlk yıl bin 200 lira ödemiştim ikinci yıl bin 400 bu şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.

 

Yıllardır kirada oturduğunu dile getiren Din Görevlisi Mahmut Albayrak, "Bu zamana kadar ev sahibi olmak istedim ama mevcut düzende bankalar araya girdiği için olamadım. Senet karşılığında bankalarla uğraşmadan böyle bir sistem arıyordum. Bu projeyi duydum ve geldim müracaat ettim. Kendime uygun şartlarda 10 yıl vadeli evi satın aldım. Kirada otururken duvara bir çivi çakmaya dahi korkardım. Şimdi ise huzur içinde kendi evimde oturacağım" diye konuştu.

  
Sayfa Başı