Tanıtım

Tanıtım

AKPINAR SANAYİ BÖLGESİ

 

Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi projesi vizyonu

Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi projesi; sanayicilerimizin nitelikli arsa ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile, 1500 dönümlük alan üzerinde 273 parsel olarak projelendirilmiştir.

Proje; dünyadaki en gelişmiş benzerleri incelenerek, şehir içinde dar mekanlarda üretim yapmakta zorlanan sanayiciler için, her türlü alt yapısı tamamlanmış, hiçbir imar ve ruhsat sorunu yaşanmayacak, bütün planları onaylı ve güvenliği sağlanmış, uluslar arası yollara yakın, sermayeyi ve istihdamı çekebilecek bir bölgede inşa edilmiştir.

Sanayi bölgesi; işi, işvereni ve çalışanı aynı bölgede buluşturarak zaman kaybını önlerken, sanayicilere üretim, finans ve nakliye için fiziki kolaylıkları sağlamaktadır.

Proje; hemen yanı başında inşa edilen konutları, inşa edilecek olan üniversiteleri, teknopark ve villa parkları ile sanayi bölgesi içerisinde inşaatları tamamlanan ve devam eden iş merkezleri, ticaret ve alış veriş merkezleri, hastanesi, camisi, bankaları, spor tesisleri, yeşil alanları, sineması, ünlü markaların yer alacağı marketleri, kafeteryaları, restoranları ile modern ve planlı şehirleşmeye öncü olacaktır.

Her parsel, alt yapısı hazır olarak satışa sunulmuştur. Talep eden sanayicilere üst yapı inşaatları için de müteahhitlik, teknik danışmanlık ve mühendislik hizmetleri verilmektedir.

 

Sanayi Bölgesi Projesine Ait Detay Bilgiler

Akpınar Sanayi Bölgesi; planlarda konut dışı kentsel yapılaşma alanı ile sanayi ve depolama sahası olarak belirlenmiştir. Bu iki alan arasında, bölgenin sosyal imkanlarına cevap verebilecek tesislerin yer alacağı çok geniş bir rekreasyon alanı yer almaktadır.

Akpınar sanayi bölgesi, değişik büyüklük 273 parsele ayrılmıştır. Mevcut arazinin tüm planları onaylanmıştır. Yeşil alan, sosyal vebteknik alt yapı donatı alanları planlanmış ve yolların tamamı tapuya terk edilmiştir. Tüm parsellerin, parsel bazında zemin etüdü raporu hazırlanmıştır. Özel nitelikli Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi, faaliyet alanı ile ilgili tüm yasal kurallara ve standartlara uygunluğunu belgelendirmiştir.

 

Alt Yapı

Akpınar sanayi bölgesinin alt yapısı diğer sanayi sitelerine göre eksiksiz tamamlanmıştır. 1500 dönümlük alanın 1.050.000 m2 si arsa haline getirilmiştir; 170.000 mrekreasyon alanının 85.000 m2 si ise yeşil alan olarak planlanmıştır. Altyapıya ait imalatların %100’ü tamamlanmıştır.

 Sanayi bölgesi içinden geçen eşkinoz deresinin tamamı ıslah edilmiş, 9385 metrelik atık su hattının %100’ü, 9258 metrelik yağmur suyu hattının %100’ü, 12500 metrelik türktelekom hattının %100’ü, 11500 metrelik içme suyu hattının %100’ü, 8650 metrelik doğalgaz hattının %100’ü, 12577 metrelik ana ve tali beton yolların %100’ü tamamlanmıştır.

Hadımköy TEM gişelerinden yassıören köyüne giden yolun 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak yapımı tamamlanmıştır. Her parsele 200 kw elektrik, 25 adet telefon hattı ve 200 m3/h doğalgaz planlanmıştır. Sokak aydınlatması ve merkezi yangın söndürme vanaları tamamlanmıştır.

 

Plan, Proje ve Emsal Değerleri

Emsal değeri yüksek olup bodrumlar emsale dahil değildir. Tüm planları onaylıdır. Mevcut arazi içindeki ham parseller tevhid edilmiş olup; onaylı imar planına uygun olarak ifrazı yapılmış net parsellerdir. Konut dışı kentsel yapılaşma alanında emsal: 1.60, max h:12.50 ve 3 kattır. Sanayi ve depolama sahasında emsal 1.60,  max h: serbest ve 3 kattır.Bina oturumları diğerlerine göre daha yüksektir. Yoldan 10 m yan parselden 5 m çekilerek bina oturtulabilmektedir.

 

Trafo Durumu

Akpınar sanayi bölgesinde ilave trafoya ihtiyaç yoktur. Alçak  gerilim kablosu ile trafodan elektrik alınabilmektedir.

 

Ruhsat Harçları Katılım Bedeli Ödeme Durumu

Ruhsat alırken belediyeye yol katılım bedeli ve alt yapı katılım bedeli ödenmeyecektir. Yola cephesi 50 m olan parsel için bu ödeme bölgemizde 150,000 TL dir.

 

İSKİ Harç Ödeme Durumu

Bölgenin İSKİ alt yapısının tamamı tarafımızca yapılmış olduğundan yatırımcı, İSKİ’ye ödemesi gereken harcın % 48’ini ödemektedir.

 

Ruhsat Durumu

Akpınar sanayi bölgesinde ruhsat sorunu yoktur.

 

Faydalı İnşaat Alanı

5000 m2 ye toplam 8000 m2 faydalı inşaat alanı oluşturulabilmektedir.

 

Kredi Kullanma Durumu

Satın alınan parsel teminat gösterilerek uzun dönemli ve esnek ödemeli kredi sağlanabilmektedir.

 

Alt Yapı İmalat Denetimi

Alt yapısı tamamlanmış olan bütün imalatlar, ilgili idarelerin denetim ve kontrolünde yapılmaktadır. Satın alınan parselden ileride alt yapı ücreti talep edilmeyecektir. Ruhsat alınıp inşaata başlanabilmektedir. Ruhsatı alınmış parseller de bulunmaktadır.

 

  
Sayfa Başı